Jak dopasować fryzurę ślubną?

Fryzura ślubna to nie tylko ładne czy eleganckie uczesanie. Musi pasować nie tylko do sukni ślubnej, ale także welonu czy innej ozdoby, na którą się zdecydujemy. Fryzurę trzeba także uzależnić od kształtu twarzy oraz rodzaju włosów, jakie posiadamy, a także ich koloru. Zanim udamy się do salonu fryzjerskiego, warto wcześniej poszukać różnych fryzur, zrobić rozeznanie. W dzisiejszych czasach wiele kobiet umawia się z salonami fryzjerskimi na tzw. uczesanie próbne. Warto je zrobić np. na imprezę lub jakieś wyjście, żeby fryzura „nie zmarnowała się”.

Fryzura do sukni ślubnej princess

Suknia w tym stylu to iście królewska stylizacja. Jest bardzo efektowna, ozdobiona wieloma falbanami, fałdkami, koronkami, cekinami i innymi elementami. Przy efektownej i wyrazistej sukience, fryzura powinna być znacznie skromniejsza. Jeśli i włosy będą prezentować się tak okazale – całość będzie przytłaczać. W tym wypadku najlepiej zdecydować się na klasyczne upięcie, np. kok lub pięknie upięty warkocz. Gładko zaczesane, błyszczące włosy związane w ciasny wytworny kok, to idealna fryzura ślubna do sukni typu princess. Takie uczesanie jest bardzo eleganckie i jeszcze bardziej podkreśla klasyczny fason sukni. Panna młoda może skorzystać z wielu wariantów. Kosmyki z przodu mogą delikatnie opadać na twarz, w kok może być wpięta ozdobna klamra, lub kwiat. Styl księżniczki komponuje się także idealnie z delikatnym diademem czy też opaską z błyszczącymi cyrkoniami. Jeśli panna młoda preferuje rozpuszczone włosy, może część włosów podpiąć eleganckimi wsuwkami, a części pozwolić swobodnie spływać na plecy.

Suknia ślubna empire

Sukienki empire są zazwyczaj proste i raczej skromne. Stylem nawiązują do greckich bogiń – i tak ma się czuć panna młoda. W tym wypadku można wybierać spomiędzy dwóch zasadniczych pomysłów na fryzurę. Po pierwsze: rozpuszczone lub lekko upięte włosy tak, by uczesanie było delikatne, może nawet sprawiać wrażenie niedbałego. Idealny wybór dla pań lubiących takie klimaty. Po drugie: klasyczne upięcie w kok lub upięty warkocz. W tym wypadku pannie młodej, zamiast welonu, będzie pasować wianek czy kwiaty we włosach.

Suknia ślubna „syrena”

Tego typu fasony są niezwykle eleganckie, zmysłowe i wytworne. Fason ten, polecany szczególnie paniom szczupłym i wysokim, podkreśla smukłą sylwetkę, opina biodra i talię. W tym wypadku fryzura musi być nad wyraz elegancka. Tutaj również idealnie sprawdzi się elegancki kok. Całość będzie prezentowała się jeszcze efektowniej, jeśli w kok wepniemy perełki lub ozdobną klamrę. Pięknie będzie się również prezentowała fryzura w stylu lat 60. Fryzurę można pięknie połączyć z kolorem przewodnim na weselu.