Najlepsza bielizna pod suknię ślubną

 Wiele panien młodych nie do końca zdaje sobie sprawę jak ważna jest bielizna ślubna. A prawda jest taka, że jest to jeden z istotniejszych elementów całej ślubnej stylizacji. To właśnie dzięki odpowiednio dobranej ślubnej bieliźnie. Ślubna bielizna nie tylko powinna idealnie leżeć, musi być przede wszystkim wygodna i dopasowana. Wiele pań chce szybko schudnąć przed ślubem i stosuje szybkie diety przed ślubem, a wszystko po to, aby w tym dniu wyglądać i czuć się jak najlepiej. Odpowiednio dobrana bielizna z pewnością pomoże to osiągnąć.

Co brać pod uwagę podczas wybierania idealnej bielizny ślubnej?

Podstawowe pytanie: czy znasz swój rozmiar biustonosza? Naprawdę warto odwiedzić profesjonalną brafitterkę, która dokładnie zweryfikuje rozmiar miseczki. Zrób to, zwłaszcza jeśli czujesz, że do tej pory z twoimi stanikami było coś nie tak, czułaś niewygodę i dyskomfort.

Po drugie: weź pod uwagę fason sukni. Niektóre krawcowe nalegają, żeby na przymiarki, zwłaszcza końcowe pojawiać się już w ślubnej bieliźnie. Powód jest prosty – żeby sprawdzić czy wszystko idealnie leży. Niedopuszczalne jest, aby spod sukni wystawały ramiączka czy materiał. Głęboki dekolt w sukni sprawi, że będzie trzeba rozejrzeć się za stanikiem z tzw. półmiseczką. Gorset z kolei zmusi do znalezienia biustonosza bez ramiączek. Każda suknia ma swój styl, który wymaga odpowiednio dopasowanego podkładu w postaci bielizny.

Po trzecie: kolor. Tradycyjnym kolorem sukien ślubnych jest, oczywiście, biel. Mimo to, biała bielizna nie jest zalecana pod śnieżnobiałe sukienki. Biały stanik bardzo często odznacza się pod jasnymi tkaninami, szczególnie gdy te są bardzo delikatne. Zamiast bieli dobrze sprawdzają się kolory ecru, kremowy, szampan czy po prostu jasny beż. Oczywiście grubsza tkanina sukni, spod której nic nie prześwituje, pozwala na większą dowolność. Suknie kilkuwarstwowe, z muślinu lub grubszego tiulu sprawią, że kolorystyka bielizny może być wręcz dowolna.

Po czwarte: wybierz spomiędzy dostępnych fasonów ten najlepszy. Bielizna, a zwłaszcza ślubna, to nie tylko biustonosz i figi. Możesz zdecydować się na gorset albo body. Musisz wybrać to, co będzie najwygodniejsze i będzie najlepiej pasować do sukni. Pamiętaj, że gorsety często okazują się niewygodne podczas siedzenia, ponieważ pionowo wszywane fiszbiny mają tendencję do wpijania się w biodra. Body, szczególnie takie bez pleców, to dobre rozwiązanie do sukni głęboko wyciętej z tyłu.

Po piąte: najważniejsza jest wygoda! Nie daj się zwariować. Pamiętaj, że to twój dzień, masz czuć się komfortowo i pięknie. Dlatego ostatecznie zdecyduj się na taką bieliznę, która spełnia wszystkie twoje wymogi.