Wybór sukni dopasowanej do figury

Suknia ślubna to najważniejsza sukienka w życiu kobiety. Jej wybór to niezwykle istotna sprawa. Każda kobieta chce, aby jej suknia była wyjątkowa, bajeczna, przepiękna, a do tego wygodna. Zanim wybierzesz się na buszowanie po salonach ślubnych, warto wcześniej zapoznać się z ofertami salonów poprzez Internet. Dzięki temu przejrzysz różne fasony, zapoznasz się z trendami, zobaczysz, co ci się najbardziej podoba. Warto także szczególnie zwrócić uwagę na dopasowanie sukni pod względem figury. Jeśli będziesz wiedzieć, że suknia jest idealnie zgrana z twoją sylwetką, będziesz się w niej czuć jeszcze bardziej komfortowo.

Drobna i niska sylwetka

Panie niskiego wzrostu powinny unikać rozbudowanych kreacji z dużą ilością falban, bufiastymi rękawami i bardzo długimi welonami. Wszystko to sprawi, że i tak drobna już sylwetka kompletnie zatraci się pod warstwami materiału. Panie o takiej figurze powinny także zrezygnować z koronek i dużych wzorów, sukienek prostych bez wcięcia w pasie. Zatem jaka sukienka być powinna? Góra powinna być dopasowana (np. w formie gorsetu), dół natomiast rozkloszowany lub marszczony. Odkrycie dekoltu i ramion oraz podwyższenie talii optycznie wydłuży sylwetkę.

Wysoka sylwetka

Paniom o takim typie figury będą pasować sukienki ślubne z bufiastymi rękawami, drapowaniami, fałdowaniami. Lekko obniżona talia optycznie zmniejszy sylwetkę. Podobny efekt można uzyskać decydując się na suknie dwuczęściową, w której dół będzie ozdobiony dużymi i poprzecznymi wzorami.

Szerokie biodra

Przy szerszych biodrach należy zrezygnować z marszczeń i ozdób, które jeszcze je uwydatnią. Niepolecane są także sukienki wąskie i ściśle przylegające do ciała. Sukienka powinna miękko i delikatnie układać się i rozszerzać ku dołowi. Warto w tym wypadku wyeksponować ramiona i dekolt i te właśnie miejsca ozdobić piękną i rzucającą się w oczy biżuterią tak, aby przyciągały wzrok (uwaga będzie odwrócona od bioder). Szersze biodra zamaskuje też suknie dwuczęściowa, odcinana w talii.

Duży biust

Niewskazana jest suknia, w której góra wykonana jest z połyskującego materiału, podobnie jak marszczone i drapowane gorsety. Takie zabiegi dodatkowo powiększą biust. Niedobrze wyglądać będzie też gorset zakończony prostą linią. Panie, które mają duży biust, powinny decydować się na suknię z miseczkami w kształcie serca, z dekoltami w kształcie litery V. Niekorzystnie na wygląd sylwetki mogą wpływać suknie z szerokimi ramionami, lepiej decydować się na suknię bez ramion.

Mały biust

Sytuacja odwrotna do sylwetki opisanej powyżej: unikaj dekoltów w kształcie V, decyduj się na suknie z drapowanymi i marszczonymi gorsetami.