Z welonem czy bez welonu?

Welon ślubny to jeden z tradycyjnych ślubnych dodatków. Mało która kobieta z niego rezygnuje. A nawet jeśli, to na rzecz innej ozdoby we włosach: kwiatów, wianka, kapelusika, toczka czy też woalki. Każdy z tych dodatków jest na swój sposób wyjątkowy i piękny. Każdy będzie pasował do konkretnej sukni ślubnej, dlatego ważne jest, aby dobierać go, mając już suknię. Ozdoba we włosach w pewien sposób odzwierciedla nasz charakter, dlatego ważne jest, aby idealnie współgrała nie tylko z suknią, ale także fryzurą ślubną oraz naszym usposobieniem.

Już samych rodzajów welonów jest bardzo dużo. Z tych najważniejszych warto wymienić: krótkie, długie, hiszpańskie, welony do ramion, blusher (welon zakrywający twarz). Z wymienionych typów, można wymienić jeszcze kilka różnych rodzajów welonów długich i średniej długości. Krótko mówiąc: tyle pomysłów na welon, ile sukni ślubnych i panien młodych. Welon pasuje właściwie każdej pannie młodej i do każdej sukni. Bardzo długie welony, nawet kilkumetrowe uchodzą za niezwykle eleganckie i można je dobierać do sukni z trenem.

Co zrobić jeśli nie chcesz welonu?

Można znaleźć wiele zastępczych ozdób i dodatków do włosów. Panie, które chcą mieć delikatną ozdobę, mogą zdecydować się na woalkę (często myloną z blusherem). Woalka umieszczona jest zazwyczaj na specjalnej spince lub opasce i przypinana do włosów. Istnieje kilka zapięć woalki, najczęściej jednak przypina się ją tak, aby zakrywała twarz. Czasami może być przypięta na boku, rzadziej zakrywa włosy (w tym przypadku do woalki idealnie pasuje kok).

Kapelusik ślubny będzie pasował do kobiety oryginalnej, lubiącej ciekawe rozwiązania. W salonach możemy znaleźć ogromny wybór przeróżnych kapeluszy ślubnych: od niewielkich toczków z woalką aż po szerokie i duże kapelusze. Ta moda ma swoje korzenie w ślubnej modzie angielskiej. To właśnie tam panny młode zaczęły troić głowę białymi kapeluszami. Kapelusz ślubny będzie pasował do wieli fryzur, zarówno do włosów długich, jak i krótszych. Warto także wiedzieć, że często bywa droższy od welonu, może kosztować nawet ponad 1000 złotych!

Jednym z najbardziej romantycznych dodatków ślubnych są kwiaty. Wianek lub kwiaty upięte we włosy to dosyć prosty, ale jeszcze nie tak bardzo popularny sposób na udekorowanie włosów. Wianki i kwiaty najlepiej pasują na wiosnę i lato, kiedy to łatwo znaleźć i dobrać przeróżne gatunki kwiatów. Warto pamiętać, że wianek czy luźno wpięte kwiatki, powinny pasować do ślubnego bukietu. Do wianka będą pasować rozpuszczone włosy lub upięte bardzo delikatnie. Natomiast jeśli chcemy jedynie wpiąć kilka kwiatków, to można to zrobić do naprawdę przeróżnych fryzur.